KOCIĘTA- AKTUALNOŚCI

PLANY HODOWLANE

24.03. 2020- Miot O

Koniec kwietnia 2020- Miot P

WARUNKI REZERWACJI KOCIAKA Z NASZEJ HODOWLI

1. Kocięta trafiają do nowych domów około 13-14 tygodnia życia, WYŁĄCZNIE Z RODOWODEM- rodowód będzie wystawiony przez Polski Związek Felinologiczny (należący do World Cat Federation-WCF). Maluchy będą wtedy dwukrotnie zaszczepione, profilaktycznie odrobaczone, będą posiadały microchip.

2.W celu rezerwacji kociaka z Hodowli Glediczia*PL  (po wcześniejszym kontakcie) należy wpłacić kwotę zadatku 700zł na poniższe konto :

Ilona Śleboda, Zgierz ING Bank Śląski S.A. O/Zgierz nr 54 1050 1461 1000 0091 1957 1033

Wpłata zadatku na moje konto bankowe jest równoznaczna z tym ,iż akceptują Państwo  warunki rezerwacji kotka z mojej Hodowli 🙂

W tytule przelewu proszę wpisać swoje Nazwisko oraz Imię rezerwowanego kociaka.

W momencie wpływu zadatku na moje konto wybrany kociak jest zarezerwowany, co zostaje odnotowane na stronie Hodowli w zakładce “kocięta aktualności”.

Do nowego właściciela drogą mailową wysyłam zdjęcia rosnącego kociaka z opisem postępów w jego rozwoju.

3.Prosimy o przemyślane decyzje, ponieważ w przypadku zerwania przez Państwa rezerwacji  kwota zadatku nie zostaje zwrócona 🙁   (bez względu na powód rezygnacji z kotka) 

4.Możliwy jest transport kociaka po wcześniejszym ustaleniu i pokryciu kosztów paliwa.

5.Kocięta nieprzeznaczone do hodowli opuszczą nasz dom już po zabiegu kastracji/sterylizacji. 

6.Data odbioru kociaka może ulec zmianie jeżeli kociak w sposób niestandardowy zareaguje na szczepienie. Wtedy czas między szczepieniami się wydłuży i może to spowodować zmianę terminu odbioru malucha. Najważniejszą dla mnie rzeczą jest dopilnowanie aby kociak na czas odbioru przez nowego właściciela był zdrowy.

 7.Jeżeli wybrane i zadatkowane kocie z przyczyn niezależnych od hodowcy nie będzie mogło zostać sprzedane np. wada rozwojowa itp….(sprzedany może zostać tylko 100% zdrowy kociak), a Państwo nie chcą zdecydować się na innego kociaka z naszej hodowli to hodowca zwraca kwotę zadatku w całości.

 8. Cena kociaka z przeznaczeniem do hodowli  ustalana jest indywidualnie.

  9.Status kociąt:
– wolny: kotek szuka nowego domu
obserwacja: ktoś interesuje się kotkiem, rozważamy decyzję o powierzeniu go do hodowli, można jednak pytać o kociaka
zarezerwowany: kociak znalazł już nowego właściciela

        

   Jak się przygotować na przybycie kociaka?
Maluszki, które opuszczają naszą hodowlę są już nauczone korzystania z kuwety. Jest to kuweta kryta-zabudowana, takie kuwety są bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli cenimy sobie czystość. Ogranicza ona znacząco ilość wysypywanego żwirku, zmusza kota na wchodzenie i wychodzenie z niej w wyznaczonym miejscu, co eliminuje bałagan dookoła, a przy zastosowaniu wycieraczki przed wejściem pozwala na ograniczenie wynoszenia żwirku do minimum. Dużą zaletą krytej kuwety jest także estetyka – nie widać zawartości kuwety.

Naturalną potrzebą każdego kota jest znakowanie otoczenia przez drapanie. Kot powinien mieć możliwość zaspokojenia tej potrzeby więc w każdym domu w którym się pojawia powinien znaleźć się drapak. Nasze maluchy są średnio energiczne ale dość skoczne, zgrabnie poruszają się na wysokościach i w związku z tym dobrze, gdy drapak będzie w miarę rozbudowany w podesty ale niekoniecznie wymagane są tu domki i hamaki. Drapak może być miejscem wypoczynku dla naszego pupila i oczywiście ważnym punktem do drapania (sizalowy pałąk do drapania nie powinien być zbyt krótki). Jeżeli w domu nie ma drapaka to kot może poszukiwać alternatywnego rozwiązania i drapać meble. Polecam drapaki firmy RUFI, są świetnej jakości, to solidne produkty długo zachowujące swoją żywotność. Firma ta oferuje także porządne kocie półki naścienne.

Ważne, aby kociak otrzymywał pożywienie jakim był karmiony w hodowli. Zważywszy na fakt, iż zmiana domu dla maluszka jest ogromnym przeżyciem, nowy właściciel nie powinien dokładać do tego zmiany w karmieniu. Więc bardzo ważne jest utrzymanie, przynajmniej przez pierwszy czas aklimatyzacji w nowym domu, karmy na której kociak został wychowany. Nasze kociaki dostają do jedzenia suchą karmę bez zbóż – Purizon kitten, Purizon jagnięcina z rybą oraz dwa razy dziennie puszki wysokomięsne bez zbóż- CatzFinefood, Cosma, Feringa Purre i Porta21, Grau kitten. Kociaki mają stały dostęp do suchej karmy oraz świeżej wody, a posiłki mięsne nie są wydzielane i kociaki jedzą wedle potrzeb. Wszystkie nasze koty piją wodę z fontanny. Dobrze byłoby, aby domu pojawiła się fontanna do picia. Kiedy kot je suchą karmę ma duże zapotrzebowanie na wodę ale niekoniecznie uzupełnia jej niedobór w odpowiedniej ilości. Woda lejąca się strumyczkiem z fontanny zachęca koty do częstszego picia wody, co w rezultacie sprzyja zdrowiu kota-osłania nerki Karmę typu- kitten kot powinien otrzymywać do jedzenia do około roku. Po ukończeniu 12 miesięcy powinna nastąpić zmiana karmy na Adult/Neuter. Zmiana taka zabezpieczy kota przed nadwagą. W podeszłym wieku pupil powinien być karmiony pożywieniem dla kocich seniorów, która jest lekkostrawna i osłania nerki.  

Sierść tego typu nie jest bardzo trudna w pielęgnacji. Należy regularnie wyczesywać martwy włos i pozbywać się ewentualnych splątań. Do tego celu przydałyby się trzy akcesoria: 1-solidny metalowy grzenień, 2-zgrzebło o metalowych niedługich pinach, 3-szczotka o drucianych, dłuższych  igiełkach do pozbywania się martwego podszerstka i relaksującej pielęgnacji.

Niezbędnym elementem wyposażenia nowego właściciela kociaka jest transporter. Transporter daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa na czas drogi do nowego domu. Transporter powinien zostać przypięty do siedzenia pasem bezpieczeństwa.
                                                                                          UWAGA!
Ważnym aspektem przygotowania domu na przybycie kotka jest pozbycie się wszystkich trujących roślin! Mogą one okazać się śmiertelnym zagrożeniem dla naszego pupila!!!!